Cheapest right now

The single cheapest option for every item across all stores — ranked by price per 100g. Loyalty-card prices included where they win.

Pork Faggots 6 Pack
AldiAldi

Pork Faggots 6 Pack

£1.25

£0.19/100g · 660g

Buy at Aldi →
Mr Brain's Pork Faggots x6 656g
Sainsbury'sSainsbury's

Mr Brain's Pork Faggots x6 656g

£1.25

£0.19/100g · 656g

Buy at Sainsbury's →
Mr Brains 6 Pork Faggots
MorrisonsMorrisons

Mr Brains 6 Pork Faggots

£1.60

£0.24/100g · 657g

Buy at Morrisons →
Pork Sausage Meat
AldiAldi

Pork Sausage Meat

£0.99

£0.25/100g · 400g

Buy at Aldi →
XXL 5% Fat Pork Mince
AldiAldi

XXL 5% Fat Pork Mince

£2.49

£0.25/100g · 1.0kg

Buy at Aldi →
Pork Loin joint (1.0kg)
Fat ButcherFat Butcher

Pork Loin joint (1.0kg)

£2.99

£0.25/100g · 1.2kg

Buy at Fat Butcher →
Back Bacon 2kg (2.0kg)
Fat ButcherFat Butcher

Back Bacon 2kg (2.0kg)

£4.99

£0.25/100g · 2.0kg

Buy at Fat Butcher →
bacon joint (600-700g) (600-700G)
Fat ButcherFat Butcher

bacon joint (600-700g) (600-700G)

£2.99

£0.30/100g · 1.0kg

Buy at Fat Butcher →
Mega meat hamper £14.99
Fat ButcherFat Butcher

Mega meat hamper £14.99

£14.99

£0.30/100g · 5.0kg

Buy at Fat Butcher →
Mini Saver Hamper
Fat ButcherFat Butcher

Mini Saver Hamper

£29.99

£0.38/100g · 7.8kg

Buy at Fat Butcher →
Cheesy Wedges with Bacon
AldiAldi

Cheesy Wedges with Bacon

£1.99

£0.40/100g · 500g

Buy at Aldi →
Boneless Loin of Pork (1.0kg)
Fat ButcherFat Butcher

Boneless Loin of Pork (1.0kg)

£3.99

£0.40/100g · 1.0kg

Buy at Fat Butcher →
Tesco 4 Pork Pies 260g
TescoTesco

Tesco 4 Pork Pies 260g

£1.19

£0.46/100g · 260g

Buy at Tesco →
Pork Sausage Meat 454g
AsdaAsda

Pork Sausage Meat 454g

£2.14

£0.47/100g · 454g

Buy at Asda →
British Pork Mince 1kg
AsdaAsda

British Pork Mince 1kg

£4.97

£0.50/100g · 1.0kg

Buy at Asda →
Gammon Steaks (1.0kg)
Fat ButcherFat Butcher

Gammon Steaks (1.0kg)

£4.99

£0.50/100g · 1.0kg

Buy at Fat Butcher →
Pork Chipolatas 12 Pack
AldiAldi

Pork Chipolatas 12 Pack

£1.79

£0.53/100g · 340g

Buy at Aldi →
XXL Pork Shoulder Steak
AldiAldi

XXL Pork Shoulder Steak

£5.49

£0.55/100g · 1.0kg

Buy at Aldi →
BBQ Pork Ribs (700g)
Fat ButcherFat Butcher

BBQ Pork Ribs (700g)

£3.99

£0.57/100g · 700g

Buy at Fat Butcher →
British Beef & Pork Mince
AldiAldi

British Beef & Pork Mince

£4.49

£0.60/100g · 750g

Buy at Aldi →
XXL Pork Loin Medallions
AldiAldi

XXL Pork Loin Medallions

£5.99

£0.60/100g · 1.0kg

Buy at Aldi →
Chicago Town 2 x Subs Ham & Pineapple Pizzas 250g
Sainsbury'sSainsbury's

Chicago Town 2 x Subs Ham & Pineapple Pizzas 250g

£1.50£2.00-25%
Nectar

£0.60/100g · 250g

Buy at Sainsbury's →
Morrisons Pork Sausagemeat 400g
MorrisonsMorrisons

Morrisons Pork Sausagemeat 400g

£2.45

£0.61/100g · 400g

Buy at Morrisons →
Morrisons Liver And Bacon 400g
MorrisonsMorrisons

Morrisons Liver And Bacon 400g

£2.50

£0.63/100g · 400g

Buy at Morrisons →
Hoisin Pork Stir Fry Strips
AldiAldi

Hoisin Pork Stir Fry Strips

£2.99

£0.63/100g · 480g

Buy at Aldi →
Heck 10 Pork Chipolatas 340G
TescoTesco

Heck 10 Pork Chipolatas 340G

£2.25£3.25-31%
Clubcard

£0.66/100g · 340g

Buy at Tesco →
British Pork Belly Slices
AldiAldi

British Pork Belly Slices

£3.39

£0.68/100g · 500g

Buy at Aldi →
Pork Sizzle Steaks Habanero
AldiAldi

Pork Sizzle Steaks Habanero

£2.99

£0.68/100g · 440g

Buy at Aldi →
Ham Mini Tortelloni 300g
AsdaAsda

Ham Mini Tortelloni 300g

£2.07

£0.69/100g · 300g

Buy at Asda →
Ham Hock 1KG
The Meat ManThe Meat Man

Ham Hock 1KG

£6.99

£0.70/100g · 1.0kg

Buy at The Meat Man →
Egg & Bacon 250g
AsdaAsda

Egg & Bacon 250g

£1.75

£0.70/100g · 250g

Buy at Asda →
Morrisons Ham & Cheese Kyivs
MorrisonsMorrisons

Morrisons Ham & Cheese Kyivs

£3.50

£0.70/100g · 500g

Buy at Morrisons →
Chopped Pork Gold 170g
AsdaAsda

Chopped Pork Gold 170g

£1.20

£0.71/100g · 170g

Buy at Asda →
Tesco Italian Style Pork & Beef Meatballs 700g
TescoTesco

Tesco Italian Style Pork & Beef Meatballs 700g

£5.00£6.00-17%
Clubcard

£0.71/100g · 700g

Buy at Tesco →
Tesco 12 British Pork Meatballs 336g
TescoTesco

Tesco 12 British Pork Meatballs 336g

£2.50£3.00-17%
Clubcard

£0.74/100g · 336g

Buy at Tesco →
Chopped Pork 300g
AsdaAsda

Chopped Pork 300g

£2.30

£0.77/100g · 300g

Buy at Asda →
Oakpark Smoked Lean Bacon Lardons 130g
Sainsbury'sSainsbury's

Oakpark Smoked Lean Bacon Lardons 130g

£1.00£1.50-33%
Nectar

£0.77/100g · 130g

Buy at Sainsbury's →
Pork Strips 1kg (Garlic)
The Meat ManThe Meat Man

Pork Strips 1kg (Garlic)

£7.99

£0.80/100g · 1.0kg

Buy at The Meat Man →
Belly Pork Joint (1.5kg)
Fat ButcherFat Butcher

Belly Pork Joint (1.5kg)

£11.99

£0.80/100g · 1.5kg

Buy at Fat Butcher →
Wafer Thin Cooked Ham 125g
AsdaAsda

Wafer Thin Cooked Ham 125g

£1.00

£0.80/100g · 125g

Buy at Asda →
Chopped Pork and Ham 340g
AsdaAsda

Chopped Pork and Ham 340g

£2.74

£0.81/100g · 340g

Buy at Asda →
Cheese & Bacon Bites
AldiAldi

Cheese & Bacon Bites

£1.95

£0.81/100g · 240g

Buy at Aldi →
Heck! 97% Smoky Pork Gluten Free Sausage Rashers x6 300g
Sainsbury'sSainsbury's

Heck! 97% Smoky Pork Gluten Free Sausage Rashers x6 300g

£2.50£3.00-17%
Nectar

£0.83/100g · 300g

Buy at Sainsbury's →
Tesco Pork Loin Chops 2 Pack 450G
TescoTesco

Tesco Pork Loin Chops 2 Pack 450G

£3.80£4.50-16%
Clubcard

£0.84/100g · 450g

Buy at Tesco →
Smoked Bacon Lardons
AldiAldi

Smoked Bacon Lardons

£1.69

£0.84/100g · 200g

Buy at Aldi →
Cured Pork Knuckle 300g
AsdaAsda

Cured Pork Knuckle 300g

£2.63

£0.88/100g · 300g

Buy at Asda →
12 Pork Meatballs 336g
AsdaAsda

12 Pork Meatballs 336g

£2.97

£0.88/100g · 336g

Buy at Asda →
Bakers Bacon & Cheese Whirlers
MorrisonsMorrisons

Bakers Bacon & Cheese Whirlers

£4.00

£0.89/100g · 450g

Buy at Morrisons →
Morrisons Maple Bacon Nets 140g
MorrisonsMorrisons

Morrisons Maple Bacon Nets 140g

£1.25

£0.89/100g · 140g

Buy at Morrisons →
Morrisons Pork Crackling Joint
MorrisonsMorrisons

Morrisons Pork Crackling Joint

£5.00

£0.91/100g · 550g

Buy at Morrisons →
Cathedral City 400g Bacon Macaroni Cheese
Sainsbury'sSainsbury's

Cathedral City 400g Bacon Macaroni Cheese

£3.75£4.25-12%
Nectar

£0.94/100g · 400g

Buy at Sainsbury's →
Ginsters 130g Smoked Ham & Cheddar Pastry Toastie
Sainsbury'sSainsbury's

Ginsters 130g Smoked Ham & Cheddar Pastry Toastie

£1.25£2.50-50%
Nectar

£0.96/100g · 130g

Buy at Sainsbury's →
Gammon Ham 325g
AsdaAsda

Gammon Ham 325g

£3.20

£0.98/100g · 325g

Buy at Asda →
12x Pork Sausages 700g Pack
Meat SupermarketMeat Supermarket

12x Pork Sausages 700g Pack

£6.98

£1.00/100g · 700g

Buy at Meat Supermarket →
Sainsbury's Pork & Egg Gala Slices x2 250g
Sainsbury'sSainsbury's

Sainsbury's Pork & Egg Gala Slices x2 250g

£2.50£3.00-17%
Nectar

£1.00/100g · 250g

Buy at Sainsbury's →
Ayrshire Ham Gratin 400g
AsdaAsda

Ayrshire Ham Gratin 400g

£4.00

£1.00/100g · 400g

Buy at Asda →
Sweet BBQ Pulled Pork 855g
AsdaAsda

Sweet BBQ Pulled Pork 855g

£8.78

£1.03/100g · 855g

Buy at Asda →
Mr Chen's Pork & Chive Dumplings 240g
TescoTesco

Mr Chen's Pork & Chive Dumplings 240g

£2.50£4.25-41%
Clubcard

£1.04/100g · 240g

Buy at Tesco →
Sainsbury's Sweet & Sticky BBQ Pork Skewers 420g
Sainsbury'sSainsbury's

Sainsbury's Sweet & Sticky BBQ Pork Skewers 420g

£4.50£5.00-10%
Nectar

£1.07/100g · 420g

Buy at Sainsbury's →
The Tofoo Co. Ham Seitan 225g
TescoTesco

The Tofoo Co. Ham Seitan 225g

£2.50

£1.11/100g · 225g

Buy at Tesco →
Charlie Bigham's Meatballs Al Forno 650g
TescoTesco

Charlie Bigham's Meatballs Al Forno 650g

£7.50£9.95-25%
Clubcard

£1.15/100g · 650g

Buy at Tesco →
Sainsbury's Smoked Bacon Loin Steaks x2 250g
Sainsbury'sSainsbury's

Sainsbury's Smoked Bacon Loin Steaks x2 250g

£3.00£3.50-14%
Nectar

£1.20/100g · 250g

Buy at Sainsbury's →
Tesco Finest Pork Fillet Wrapped in Bacon 575g
TescoTesco

Tesco Finest Pork Fillet Wrapped in Bacon 575g

£7.00£8.00-13%
Clubcard

£1.22/100g · 575g

Buy at Tesco →
Thai Pork Plate Steaks - 300-400g
Meat SupermarketMeat Supermarket

Thai Pork Plate Steaks - 300-400g

£4.99

£1.25/100g · 400g

Buy at Meat Supermarket →
Tesco Oven Bake Garlic & Herb Pork Schnitzel 275g
TescoTesco

Tesco Oven Bake Garlic & Herb Pork Schnitzel 275g

£3.75£4.80-22%
Clubcard

£1.36/100g · 275g

Buy at Tesco →
Spam Bacon 200g
Sainsbury'sSainsbury's

Spam Bacon 200g

£2.75£3.25-15%
Nectar

£1.38/100g · 200g

Buy at Sainsbury's →
Primula Cheese & Ham 140g
MorrisonsMorrisons

Primula Cheese & Ham 140g

£2.00

£1.43/100g · 140g

Buy at Morrisons →
Cheese & Ham 140g
AsdaAsda

Cheese & Ham 140g

£2.00

£1.43/100g · 140g

Buy at Asda →
Primula Cheese with Ham 140g
Sainsbury'sSainsbury's

Primula Cheese with Ham 140g

£2.00

£1.43/100g · 140g

Buy at Sainsbury's →
Pork Lunch Tongue 4 Slices
AldiAldi

Pork Lunch Tongue 4 Slices

£1.49

£1.49/100g · 100g

Buy at Aldi →
No Ham Slices
AldiAldi

No Ham Slices

£1.49

£1.49/100g · 100g

Buy at Aldi →
Rancheros Bacon Flavour 100g
AsdaAsda

Rancheros Bacon Flavour 100g

£1.50

£1.50/100g · 100g

Buy at Asda →
Tarczynski Pork Tender Kabanos 150g
TescoTesco

Tarczynski Pork Tender Kabanos 150g

£2.30£3.00-23%
Clubcard

£1.53/100g · 150g

Buy at Tesco →
Pork Kabanos
AldiAldi

Pork Kabanos

£1.89

£1.57/100g · 120g

Buy at Aldi →