Cheapest right now

The single cheapest option for every item across all stores — ranked by price per 100g. Loyalty-card prices included where they win.

Trio of lamb
Fat ButcherFat Butcher

Trio of lamb

£24.99

£0.28/100g · 9.0kg

Buy at Fat Butcher →
8 Minted Lamb Koftas 320g
AsdaAsda

8 Minted Lamb Koftas 320g

£1.00

£0.31/100g · 320g

Buy at Asda →
Sainsbury's 4 x Quarter Pounder Lamb Burgers 454g
Sainsbury'sSainsbury's

Sainsbury's 4 x Quarter Pounder Lamb Burgers 454g

£2.50£5.00-50%
Nectar

£0.55/100g · 454g

Buy at Sainsbury's →
Lamb Liver
AsdaAsda

Lamb Liver

£2.76

£0.61/100g

Buy at Asda →
Kershaws Homestyle Lamb Dinner
MorrisonsMorrisons

Kershaws Homestyle Lamb Dinner

£2.50

£0.63/100g · 400g

Buy at Morrisons →
Korean kofta kebab (440g)
Fat ButcherFat Butcher

Korean kofta kebab (440g)

£2.99

£0.68/100g · 440g

Buy at Fat Butcher →
Sainsbury's Lamb & Mint Kebabs x6 360g
Sainsbury'sSainsbury's

Sainsbury's Lamb & Mint Kebabs x6 360g

£2.50£5.00-50%
Nectar

£0.69/100g · 360g

Buy at Sainsbury's →
Island Delight Lamb Pattie (Halal) 140g
Sainsbury'sSainsbury's

Island Delight Lamb Pattie (Halal) 140g

£1.00£1.35-26%
Nectar

£0.71/100g · 140g

Buy at Sainsbury's →
Roast Lamb Dinner 400g
AsdaAsda

Roast Lamb Dinner 400g

£2.88

£0.72/100g · 400g

Buy at Asda →
Lambs Heart – 1kg Packs
Village ButchersVillage Butchers

Lambs Heart – 1kg Packs

£7.99

£0.80/100g · 1.0kg

Buy at Village Butchers →
Redefine Lamb Kofta Mix
AsdaAsda

Redefine Lamb Kofta Mix

£2.00

£0.80/100g · 250g

Buy at Asda →
Jamaican Lamb Patty 140g
AsdaAsda

Jamaican Lamb Patty 140g

£1.15

£0.82/100g · 140g

Buy at Asda →
Royal Lamb Kheema 350g
Sainsbury'sSainsbury's

Royal Lamb Kheema 350g

£3.00£3.50-14%
Nectar

£0.86/100g · 350g

Buy at Sainsbury's →
Crown Farms Mutton Chops 800g
MorrisonsMorrisons

Crown Farms Mutton Chops 800g

£7.50

£0.94/100g · 800g

Buy at Morrisons →
Shazans Mutton Mince 10% Fat
MorrisonsMorrisons

Shazans Mutton Mince 10% Fat

£5.25

£1.05/100g · 500g

Buy at Morrisons →
Morisons Welsh Lamb Ribs 500g
MorrisonsMorrisons

Morisons Welsh Lamb Ribs 500g

£5.50

£1.10/100g · 500g

Buy at Morrisons →
Halal Eat Mutton Mix Cut 715g
TescoTesco

Halal Eat Mutton Mix Cut 715g

£8.00

£1.12/100g · 715g

Buy at Tesco →
Tesco 12 Lamb Meatballs 336g
TescoTesco

Tesco 12 Lamb Meatballs 336g

£4.00

£1.19/100g · 336g

Buy at Tesco →
Leg Of Lamb Mini Joint
MorrisonsMorrisons

Leg Of Lamb Mini Joint

£12.00

£1.20/100g · 1.0kg

Buy at Morrisons →
Royal Lamb Sheekh Kebab 300g
Sainsbury'sSainsbury's

Royal Lamb Sheekh Kebab 300g

£4.00

£1.33/100g · 300g

Buy at Sainsbury's →
Bom Bahia Lamb Karahi 400g
AsdaAsda

Bom Bahia Lamb Karahi 400g

£5.50

£1.38/100g · 400g

Buy at Asda →
Morrisons Lamb Leg Joint
MorrisonsMorrisons

Morrisons Lamb Leg Joint

£15.39

£1.40/100g · 1.1kg

Buy at Morrisons →
Minted Lamb Shoulder Chops
AldiAldi

Minted Lamb Shoulder Chops

£5.99

£1.43/100g · 420g

Buy at Aldi →
Lamb Samosa's
AldiAldi

Lamb Samosa's

£1.49

£1.49/100g · 100g

Buy at Aldi →
Morrisons Lamb Samosa
MorrisonsMorrisons

Morrisons Lamb Samosa

£1.50

£1.50/100g · 100g

Buy at Morrisons →
Tender Lamb Leg Chops
AsdaAsda

Tender Lamb Leg Chops

£5.80

£1.57/100g · 370g

Buy at Asda →
Mumtaz Lamb Samosas
MorrisonsMorrisons

Mumtaz Lamb Samosas

£3.25

£1.63/100g · 200g

Buy at Morrisons →
Sainsbury's Lambs Lettuce 60g
Sainsbury'sSainsbury's

Sainsbury's Lambs Lettuce 60g

£1.00

£1.67/100g · 60g

Buy at Sainsbury's →
Fresh & Naked Just Lambs Lettuce 60G
TescoTesco

Fresh & Naked Just Lambs Lettuce 60G

£1.00£1.20-17%
Clubcard

£1.67/100g · 60g

Buy at Tesco →
Lamb Loin Chops 1kg (Plain)
The Meat ManThe Meat Man

Lamb Loin Chops 1kg (Plain)

£16.99

£1.70/100g · 1.0kg

Buy at The Meat Man →
4 Lamb Samosas 200g
AsdaAsda

4 Lamb Samosas 200g

£3.50

£1.75/100g · 200g

Buy at Asda →
Lamb Tongues (500g Pack)
HG WalterHG Walter

Lamb Tongues (500g Pack)

£9.50

£1.90/100g · 500g

Buy at HG Walter →
Cull Yaw Mutton Rump (750g)
EdenmoorEdenmoor

Cull Yaw Mutton Rump (750g)

£21.95

£2.93/100g · 750g

Buy at Edenmoor →
Grass Fed Rack of Lamb (300g)
EdenmoorEdenmoor

Grass Fed Rack of Lamb (300g)

£14.65

£2.93/100g · 500g

Buy at Edenmoor →
Aunty Noray's Lamb Rashers
MorrisonsMorrisons

Aunty Noray's Lamb Rashers

£3.15

£3.15/100g · 100g

Buy at Morrisons →
Streaky Lamb Macon 100g
AsdaAsda

Streaky Lamb Macon 100g

£3.25

£3.25/100g · 100g

Buy at Asda →
Grass Fed Lamb Loin (250g)
EdenmoorEdenmoor

Grass Fed Lamb Loin (250g)

£9.90

£3.96/100g · 250g

Buy at Edenmoor →
Rolled Saddle of Lamb
HG WalterHG Walter

Rolled Saddle of Lamb

£42.00

£4.20/100g · 1.0kg

Buy at HG Walter →
Best Lamb Gravy Sachet
AsdaAsda

Best Lamb Gravy Sachet

£1.25

£5.21/100g · 24g

Buy at Asda →
Lamb Chumps - 4 x 250g
Muscle FoodMuscle Food

Lamb Chumps - 4 x 250g

£24.99

£10.00/100g · 250g

Buy at Muscle Food →