Cheapest right now
The single cheapest option for every item across all stores — ranked by price per 100g. Loyalty-card prices included where they win.

Minted Lamb chump chops with free British organic lamb mince
£9.99
Buy at Fat Butcher →£0.11/100g · 9.0kg

Sainsbury's 4 x Quarter Pounder Lamb Burgers 454g
£2.50£5.00-50%
Nectar£0.55/100g · 454g

Sainsbury's Lamb & Mint Kebabs x6 360g
£2.50£5.00-50%
Nectar£0.69/100g · 360g

Island Delight Lamb Pattie (Halal) 140g
£1.00£1.35-26%
Nectar£0.71/100g · 140g

Island Delight Curried Lamb Jamaican Pattie Flaky Pastry 140g
£1.30
Buy at Iceland →£0.93/100g · 140g

Sainsbury's New Zealand Whole Leg of Lamb 1.8 2.5kg
£25.00
Buy at Sainsbury's →£1.00/100g · 2.5kg

Plant Pioneers 240g Meatfree Lamb & Mint Koftas
£2.50
Buy at Sainsbury's →£1.04/100g · 240g

Proper Suet Puddings – Lamb & Mint (360g)
£4.95
Buy at Village Butchers →£1.38/100g · 360g

Morrisons Limited Edition Signature Lamb Merguez Sausages 275g
£4.00
Buy at Morrisons →£1.45/100g · 275g

Neck of Lamb Stewing Scrags – 1kg Packs
£14.99
Buy at Village Butchers →£1.50/100g · 1.0kg

Tesco Finest Chef's Collection Sundried Tomato Lamb Shoulder Fillet 940g
£15.00
Buy at Tesco →£1.60/100g · 940g

Morrisons Slow Cooked Lamb Shawarma With Tzatziki 340g
£5.50
Buy at Morrisons →£1.62/100g · 340g

Sainsbury's Discovery 400g Lamb Keema, Taste the Difference
£6.50£6.50-0%
Nectar£1.63/100g · 400g

Lamb Neck on the Bone (500g (Min Weight 450g) / Chops)
£8.95
Buy at HG Walter →£1.79/100g · 500g

Sainsbury's Discovery 732g Slow Cooked Hill Lamb Osso Buco, Taste the Difference
£13.87£18.50-25%
Nectar£1.89/100g · 732g

Sainsbury's Discovery 565g Slow Cooked Baharat Spiced Lamb Rump, Taste the Difference
£10.87£14.50-25%
Nectar£1.92/100g · 565g

Sainsbury's Welsh Hill Lamb Cutlets, Taste the Difference x4 265g
£7.05
Buy at Sainsbury's →£2.66/100g · 265g

Boneless Rolled Leg of Lamb (1kg (Min Weight 950g))
£34.50
Buy at HG Walter →£3.45/100g · 1.0kg

Boneless Rolled Lamb Shoulder (Whole (1.4kg Min Weight))
£39.75
Buy at HG Walter →£3.98/100g · 1.0kg


























































