Cheapest right now

The single cheapest option for every item across all stores — ranked by price per 100g. Loyalty-card prices included where they win.

No.1 Smoked Haddock Chowder
WaitroseWaitrose

No.1 Smoked Haddock Chowder

£3.50

£0.58/100g · 600g

Buy at Waitrose →
4 Chip Shop Fish 400g
AsdaAsda

4 Chip Shop Fish 400g

£2.37

£0.59/100g · 400g

Buy at Asda →
Tuna Chunks In Water 4 Pack
AldiAldi

Tuna Chunks In Water 4 Pack

£2.49

£0.61/100g · 410g

Buy at Aldi →
Tuna & Sweetcorn 410g
AsdaAsda

Tuna & Sweetcorn 410g

£2.57

£0.63/100g · 410g

Buy at Asda →
4 Breaded Fishcakes 340g
AsdaAsda

4 Breaded Fishcakes 340g

£2.25

£0.66/100g · 340g

Buy at Asda →
Tesco Tuna & Sweetcorn 423g
TescoTesco

Tesco Tuna & Sweetcorn 423g

£2.80

£0.66/100g · 423g

Buy at Tesco →
Elsinore Fish Chowder
WaitroseWaitrose

Elsinore Fish Chowder

£2.75

£0.69/100g · 400g

Buy at Waitrose →
Dressed Devon Crab
AldiAldi

Dressed Devon Crab

£0.99

£0.71/100g · 140g

Buy at Aldi →
Tesco Tuna & Sweetcorn 235g
TescoTesco

Tesco Tuna & Sweetcorn 235g

£1.70

£0.72/100g · 235g

Buy at Tesco →
Salt Fish Patty 140g
AsdaAsda

Salt Fish Patty 140g

£1.10

£0.79/100g · 140g

Buy at Asda →
Young's Chip Shop Succulent Jumbo Fish x2 480g
Sainsbury'sSainsbury's

Young's Chip Shop Succulent Jumbo Fish x2 480g

£4.00£5.30-25%
Nectar

£0.83/100g · 480g

Buy at Sainsbury's →
Buttermilk Fish Burgers
AldiAldi

Buttermilk Fish Burgers

£1.99

£0.88/100g · 230g

Buy at Aldi →
Tuna Conchiglie Bake 400g
AsdaAsda

Tuna Conchiglie Bake 400g

£3.57

£0.89/100g · 400g

Buy at Asda →
Maynards Bassetts Fizzy Fish
MorrisonsMorrisons

Maynards Bassetts Fizzy Fish

£1.00

£0.91/100g · 110g

Buy at Morrisons →
Prawn Crackers Sweet Chilli
AldiAldi

Prawn Crackers Sweet Chilli

£0.99

£0.99/100g · 100g

Buy at Aldi →
Prawn Toast
AldiAldi

Prawn Toast

£1.49

£0.99/100g · 150g

Buy at Aldi →
Tesco Hake Fillets 500G
TescoTesco

Tesco Hake Fillets 500G

£5.00

£1.00/100g · 500g

Buy at Tesco →
Chilli Prawn Bucatini 400g
AsdaAsda

Chilli Prawn Bucatini 400g

£4.00

£1.00/100g · 400g

Buy at Asda →
8 Mini Fishcakes 240g
AsdaAsda

8 Mini Fishcakes 240g

£2.50

£1.04/100g · 240g

Buy at Asda →
Sound Seafood Whole British Plaice (Approx. 375g)
Sainsbury'sSainsbury's

Sound Seafood Whole British Plaice (Approx. 375g)

£4.03£21.50-81%
Nectar

£1.07/100g · 375g

Buy at Sainsbury's →
Smoked Haddock
AldiAldi

Smoked Haddock

£3.95

£1.10/100g · 360g

Buy at Aldi →
Salmon Pieces
AldiAldi

Salmon Pieces

£2.99

£1.20/100g · 250g

Buy at Aldi →
Prawn Cocktail 250g
AsdaAsda

Prawn Cocktail 250g

£3.00

£1.20/100g · 250g

Buy at Asda →
Harbour Salmon Co. 750g Salmon Joint
Sainsbury'sSainsbury's

Harbour Salmon Co. 750g Salmon Joint

£9.50£19.00-50%
Nectar

£1.27/100g · 750g

Buy at Sainsbury's →
Market Street Whole Sea Bass
MorrisonsMorrisons

Market Street Whole Sea Bass

£4.50

£1.29/100g · 350g

Buy at Morrisons →
Fish Sushi Platter
AldiAldi

Fish Sushi Platter

£3.99

£1.40/100g · 280g

Buy at Aldi →
Primula Cheese with Prawns 140g
Sainsbury'sSainsbury's

Primula Cheese with Prawns 140g

£2.00

£1.43/100g · 140g

Buy at Sainsbury's →
Primula Cheese & Prawns
MorrisonsMorrisons

Primula Cheese & Prawns

£2.00

£1.43/100g · 140g

Buy at Morrisons →
Pressed Cod Roe 200g
AsdaAsda

Pressed Cod Roe 200g

£2.86

£1.43/100g · 200g

Buy at Asda →
Shredded Crab Meat 145g
AsdaAsda

Shredded Crab Meat 145g

£2.10

£1.45/100g · 145g

Buy at Asda →
Market Street Plaice Fillet
MorrisonsMorrisons

Market Street Plaice Fillet

£3.77

£1.45/100g · 260g

Buy at Morrisons →
Sainsbury's Cod Steaks 520g
Sainsbury'sSainsbury's

Sainsbury's Cod Steaks 520g

£7.75

£1.49/100g · 520g

Buy at Sainsbury's →
2 Whole Sea Bream 420g
AsdaAsda

2 Whole Sea Bream 420g

£6.29

£1.50/100g · 420g

Buy at Asda →
Fish Sushi Selection
AldiAldi

Fish Sushi Selection

£2.19

£1.50/100g · 150g

Buy at Aldi →
Fish Fry Spice Mix 50g
AsdaAsda

Fish Fry Spice Mix 50g

£0.75

£1.50/100g · 50g

Buy at Asda →
No.1 Prawn Panang for 2
WaitroseWaitrose

No.1 Prawn Panang for 2

£7.00

£1.52/100g · 460g

Buy at Waitrose →
Small Fish Balls 300g
AsdaAsda

Small Fish Balls 300g

£4.70

£1.57/100g · 300g

Buy at Asda →
Tesco Salmon Tails 260G
TescoTesco

Tesco Salmon Tails 260G

£4.25

£1.63/100g · 260g

Buy at Tesco →
Market Street Cod Loin
MorrisonsMorrisons

Market Street Cod Loin

£6.30

£1.80/100g · 350g

Buy at Morrisons →
itsu prawn bao sliders 165g
TescoTesco

itsu prawn bao sliders 165g

£3.00

£1.82/100g · 165g

Buy at Tesco →
Sound Seafood British Lemon Sole (Approx. 280g)
Sainsbury'sSainsbury's

Sound Seafood British Lemon Sole (Approx. 280g)

£5.32£38.00-86%
Nectar

£1.90/100g · 280g

Buy at Sainsbury's →
True Tide Salt & Pepper Squid
WaitroseWaitrose

True Tide Salt & Pepper Squid

£4.85

£1.94/100g · 250g

Buy at Waitrose →
Fish Said Fred 2 Asc Sea Bream Fillets 180G
TescoTesco

Fish Said Fred 2 Asc Sea Bream Fillets 180G

£3.75£6.00-38%
Clubcard

£2.08/100g · 180g

Buy at Tesco →
4 Seabass Fillets 360g
AsdaAsda

4 Seabass Fillets 360g

£7.50

£2.08/100g · 360g

Buy at Asda →
Market Street Cod Portion 110g
MorrisonsMorrisons

Market Street Cod Portion 110g

£5.00

£2.08/100g · 110g

Buy at Morrisons →
Smoked Salmon Slices
AldiAldi

Smoked Salmon Slices

£4.49

£2.25/100g · 200g

Buy at Aldi →
Palacio Oriente Squid Pieces In Olive Oil 111G
TescoTesco

Palacio Oriente Squid Pieces In Olive Oil 111G

£2.55£3.00-15%
Clubcard

£2.30/100g · 111g

Buy at Tesco →
Tesco Smoked Salmon Slices 250G
TescoTesco

Tesco Smoked Salmon Slices 250G

£5.75£9.30-38%
Clubcard

£2.30/100g · 250g

Buy at Tesco →
Sound Seafood British King Scallops 200g
Sainsbury'sSainsbury's

Sound Seafood British King Scallops 200g

£5.00£10.00-50%
Nectar

£2.50/100g · 200g

Buy at Sainsbury's →
Market Street Monkfish Tails
MorrisonsMorrisons

Market Street Monkfish Tails

£7.50

£2.50/100g · 300g

Buy at Morrisons →
Morrisons Monkfish Tails 330g
MorrisonsMorrisons

Morrisons Monkfish Tails 330g

£8.58

£2.60/100g · 330g

Buy at Morrisons →
Market Street Haddock Loin
MorrisonsMorrisons

Market Street Haddock Loin

£6.44

£2.80/100g · 230g

Buy at Morrisons →
Squeaky Bean Tuna Flakes
WaitroseWaitrose

Squeaky Bean Tuna Flakes

£3.55

£2.96/100g · 120g

Buy at Waitrose →
Waitrose Raw Squid Rings
WaitroseWaitrose

Waitrose Raw Squid Rings

£7.80

£3.12/100g · 250g

Buy at Waitrose →
No.1 Wild Alaskan Sockeye Salmon
WaitroseWaitrose

No.1 Wild Alaskan Sockeye Salmon

£16.00

£4.00/100g · 400g

Buy at Waitrose →
No.1 British Monkfish Chunks
WaitroseWaitrose

No.1 British Monkfish Chunks

£10.20

£4.25/100g · 240g

Buy at Waitrose →
Pepus Diced Squid 115g (115g)
HG WalterHG Walter

Pepus Diced Squid 115g (115g)

£4.95

£4.30/100g · 115g

Buy at HG Walter →
British Monkfish Tail (1x 350g)
EdenmoorEdenmoor

British Monkfish Tail (1x 350g)

£17.95

£4.49/100g · 350g

Buy at Edenmoor →
Crayfish Tails 100g
AsdaAsda

Crayfish Tails 100g

£4.50

£4.50/100g · 100g

Buy at Asda →
Whole Squid (1x)
EdenmoorEdenmoor

Whole Squid (1x)

£9.45

£5.91/100g · 160g

Buy at Edenmoor →
Morrisons Savers Fishcakes
MorrisonsMorrisons

Morrisons Savers Fishcakes

£3.45

£6.90/100g · 50g

Buy at Morrisons →
Black Bream Fillets (140g)
EdenmoorEdenmoor

Black Bream Fillets (140g)

£13.75

£9.82/100g · 140g

Buy at Edenmoor →
Elsinore Chilled Salmon Caviar
WaitroseWaitrose

Elsinore Chilled Salmon Caviar

£8.50

£17.00/100g · 50g

Buy at Waitrose →