Cheapest right now
The single cheapest option for every item across all stores — ranked by price per 100g. Loyalty-card prices included where they win.

Sainsbury's Fresh British Turkey Thigh Joint 750g
£4.00£4.50-11%
Nectar£0.53/100g · 750g
Sliced Turkey – Ready-to-Eat Tender Turkey Slices for Sandwiches and Meals
£1.08
Buy at Asda →£1.08/100g · 100g

Sainsbury's Quick Cook Fresh British Turkey Steaks x4 400g
£5.00
Buy at Sainsbury's →£1.25/100g · 400g

53. Tesco Slow Cooked Turkey, Gammon & Beef Roasting Trio 1.51kg (Serves 4)
£20.00£25.00-20%
Clubcard£1.32/100g · 1.5kg

62. Tesco Plant Chef No-Turkey Crown with Sage & Onion Stuffing 395g (Serves 4)
£6.50
Buy at Tesco →£1.65/100g · 395g

Tesco Slow Cooked Buttermilk Turkey Breast Joint with Smoked Streaky Bacon and Stuffing 900g
£16.00
Buy at Tesco →£1.78/100g · 900g
Free Range & Corn-Fed Norfolk SlateTraditional Heritage Breed Stuffed Turkey Parcel 1.2kg
£28.00
Buy at Asda →£2.33/100g · 1.2kg

Morrisons The Best Turkey Feast Mini Yorkshire Puddings 112g
£6.00
Buy at Morrisons →£5.36/100g · 112g






































