← All stores

Sainsbury's
Sainsbury'sBuy at Sainsbury's →
Sainsbury's
Sainsbury's
Sainsbury's
Sainsbury's
Sainsbury's
Sainsbury'sBuy at Sainsbury's →
Sainsbury's
Sainsbury'sBuy at Sainsbury's →
Sainsbury'sBuy at Sainsbury's →
Sainsbury's
Sainsbury's
Sainsbury's
Sainsbury'sBuy at Sainsbury's →
❄ Frozen
Sainsbury'sBuy at Sainsbury's →
Sainsbury's
❄ Frozen
Sainsbury's
Sainsbury's
Sainsbury's
Sainsbury's
Sainsbury'sBuy at Sainsbury's →
Sainsbury'sBuy at Sainsbury's →
Sainsbury's
Sainsbury's
Sainsbury's
Sainsbury's
Sainsbury's
231 meat & fish products · updated 4 Oct · cheapest per 100g first

Sainsbury's Sardines in Sunflower Oil 120g (90g*)
£0.60
Buy at Sainsbury's →£0.50/100g · 120g

Young's 360g Gastro Alaska Pollock, Spinach, Cheese & Potato Gratin
£3.00£3.30-9%
Nectar£0.83/100g · 360g

Sainsbury's Mackerel in Sweet Chilli & Lime 125g
£1.30
Buy at Sainsbury's →£1.04/100g · 125g

Sainsbury's Mackerel Fillets in Sweets Teriyaki Dressing 125g
£1.30
Buy at Sainsbury's →£1.04/100g · 125g

Sainsbury's Mackerel Fillets in Spicy Tomato Sauce 125g
£1.30
Buy at Sainsbury's →£1.04/100g · 125g

Sainsbury's Mackerel Fillets in Sriracha Hot Sauce 125g
£1.30
Buy at Sainsbury's →£1.04/100g · 125g

Sound Seafood MSC Cornish Whole Sardines (Approx. 360g)
£3.75
Buy at Sainsbury's →£1.04/100g · 360g

Young's Chip Shop Succulent Jumbo Fish x2 480g
£4.00£5.30-25%
Nectar£0.83/100g · 480g

Sainsbury's 220g Smoked Kipper Fillets with Butter
£2.50
Buy at Sainsbury's →£1.14/100g · 220g

Young's Fish Steaks in a Creamy Parsley Sauce x4 560g
£5.00£6.50-23%
Nectar£0.89/100g · 560g

Sainsbury's Kiln Smoked British Kipper Fillets, Taste the Difference 240g
£1.95£2.95-34%
Nectar£0.81/100g · 240g

John West Sardines in Sunflower Oil 120g (90g*)
£1.50
Buy at Sainsbury's →£1.25/100g · 120g

John West 300g MSC Stir & Serve in Spicy Mexican Sauce Tuna
£3.80
Buy at Sainsbury's →£1.27/100g · 300g

John West 300g MSC Stir & Serve Tuna in Tomato & Basil Sauce
£3.80
Buy at Sainsbury's →£1.27/100g · 300g

Young's Paprika & Pepper Extra Large Fish Fillets x2 300g
£3.00£4.00-25%
Nectar£1.00/100g · 300g

Sainsbury's Frozen Raw Shell on Jumbo King Prawns ASC, Taste the Difference 600g
£6.37£8.50-25%
Nectar£1.06/100g · 600g

Harbour Salmon Co. Atlantic Salmon Fillets x4 440g
£6.28
Buy at Sainsbury's →£1.43/100g · 440g

Sainsbury's Frozen Large Raw Peeled King Prawns ASC 180g
£2.64
Buy at Sainsbury's →£1.47/100g · 180g

The Real Seafood Co. 170g Pil Pil King Prawn Cocktail
£2.60
Buy at Sainsbury's →£1.53/100g · 170g

Thistle Seafoods 2 x Cape Hake Mornay Fillets 380g
£5.95
Buy at Sainsbury's →£1.57/100g · 380g

Sainsbury's 2 x Scottish Salmon En Croutes 380g
£5.95
Buy at Sainsbury's →£1.57/100g · 380g

Young's Garlic & Herb Extra Large Fish Fillets x2 300g
£3.60£4.80-25%
Nectar£1.20/100g · 300g

La Famiglia Rana Garlic Prawn & Chilli Girasoli 250g
£3.25£4.00-19%
Nectar£1.30/100g · 250g

John West No Drain Fridge Pot Tuna Steak with a Little Brine 110g
£1.80
Buy at Sainsbury's →£1.64/100g · 110g

John West No Drain Fridge Pot Tuna Steak with a Little Sunflower Oil 110g
£1.80
Buy at Sainsbury's →£1.64/100g · 110g

John West No Drain Fridge Pot Tuna Steak with a Little Spring Water 110g
£1.80
Buy at Sainsbury's →£1.64/100g · 110g

Sainsbury's MSC Ready to Cook Haddock Florentine 380g
£6.50
Buy at Sainsbury's →£1.71/100g · 380g
































